חדשות ואירועים

טכנולוגיה לשירות הקהילה – יוזמה משותפת של הפקולטות במרפאה קהילתית הדר, שת"פ שנוצר ביחד עם החממה החברתית.
בשבוע המעשים הטובים החל בחודש מרץ, צוותים משולבים מהפקולטה למדעי המחשב, הפקולטה לרפואה, ונציגות מלשכת דיקן הסטודנטים ואגף מחשוב ומערכות מידע יצאו למשימה חשובה – לתרום מזמנם, כישרונותיהם ומרצם למען שיפור המרפאה הקהילתית בשכונת הדר.
המרפאה הקהילתית בהדר הינה מיזם ייחודי של הטכניון ושל הפקולטה לרפואה, המעניק טיפול רפואי איכותי לכ-1,000 מטופלים חסרי מעמד. בנוסף, המקום משמש גם כאתר חינוכי לסטודנטים לרפואה, המתנסים בעבודה קלינית ראשונית. בראשות ד"ר אלון ארז, מנכ"ל עמותת לין, המרפאה זוכה גם לתמיכה של החממה החברתית של הטכניון.
בהתאם לייחודיות של המרפאה, גם יוזמת ההתנדבות שלנו הייתה ייחודית ורב-תחומית. הפקולטה למדעי המחשב נטלה על עצמה את המשימה לשדרג את המרפאה מבחינה חזותית. הסגל המקצועי שיפר את חזות המרפאה באמצעות צביעת קירות, יצירות אומנות מקוריות ובנייה של קופסא לתרומה של צעצועים ומשחקים. בנוסף הותקנו קוראי דיסקים במחשבים של המרפאה על ידי מהנדסי המחשוב של הפקולטה לטובת קריאת בדיקות של המטופלים על ידי הצוות הרפואי.
הפקולטה לרפואה לקחו אחריות על השיפורים הפיזיים במרפאה עצמה. העובדים, תחזקו ושיפרו את מערכות החשמל, התאורה, המים והביוב במקום.
ד"ר ארז ביטא את התפעלותו הרבה מהמאמצים המשותפים של כל הפקולטות והיחידות השונות לטובת קהילה נזקקת זו. הוא הדגיש את החשיבות הגדולה של פעילות זו, המשלבת חדשנות טכנולוגית, ידע רפואי ומחויבות חברתית למען האוכלוסייה הפגיעה במרפאה.
אין ספק שיוזמת שיתוף הפעולה הייחודית הזו תשפר משמעותית את חווית המטופלים במרפאה ואת איכות הטיפול שהם מקבלים. כולנו בטכניון גאים על הצעד הראשון החשוב הזה בדרך לקידום שילוב הטכנולוגיה והרפואה למען הקהילה ותודה גדולה לחממה החברתית על החיבור.